Dzień Sąsiada na terenie Osiedla Familoki

ds stronaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zabytkowego Osiedla Patronackiego kopalni „Dębieńsko” do udziału w pikniku rodzinnym pn.: „Dzień Sąsiada”, który odbędzie się już 9 września w godzinach od 12.00 do 16.00 na ulicy Mickiewicza!

Dzień Sąsiada jest bezpłatną inicjatywą, skierowaną do wszystkich mieszkańców miasta Czerwionka, również do osób niepełnosprawnych.

Podczas tego wydarzenia zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie! W trakcie imprezy zostaną przeprowadzone różne konkurencje, indywidualne oraz grupowe. Do jednej z nich należy zabawa taka, jak: Szwaczka z Familoków, w czasie której każdy z uczestników będzie miał za zadanie, przyszyć do skrawka materiału jak największą ilość guzików. Oprócz liczby przyszytych elementów, o zwycięstwie będzie decydować również precyzja szycia oraz wytrzymałość szwów.

Plakat DSDzięki zaangażowaniu oraz pomysłowości pracowników WTZ, podczas imprezy mieszkańcy będą mogli wziąć udział także w konkursie drużynowym Przaja Ci Czerwionko, który jest inspirowany znanym programem telewizyjnym Kocham Cię Polsko. W naszej wersji,  każda z drużyn będzie miała do rozwiązania 7 zadań o różnym poziomie trudności, a wszystkie zagadki będą odnosiły się do śląska, miasta Czerwionki czy samych familoków.

W trakcie pikniku odbędą się również inne konkursy, bezpośrednio nawiązujące dawnych graczek śląskich, które dawniej były bardzo popularne w naszym regionie.

Dodatkowe atrakcje:

  • mini fotobudka
  • animacje dla dzieci
  • warsztaty rękodzielnicze przeprowadzone przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i ich opiekunów
  • wystawa fotograficzna „Oddech dawnych czasów”
  • pokaz gołębiarzy

To nie wszystko! Podczas pikniku odbędzie się wielkie grillowanie! Pierwsze 100 osób, które pojawią się na wydarzeniu, otrzyma voucher na pyszną kiełbasę.

UlotkaW ramach tej inicjatywy odbędzie się także konkurs na Najlepszy wypiek z Familoków.
Do udziału zapraszamy wszystkie osoby, które chcą się pochwalić przed sąsiadami swoimi pysznymi ciastami czy innymi wypiekami. W czasie pikniku każdy uczestnik będzie mógł skosztować „Baby z Familoka” i oddać swój głos na najlepszą z nich!  Zainteresowane osoby prosimy o kontakt w celu zgłoszenia swojego udziału. Można to zrobić drogą telefoniczną: 32 44 00 479, e-mail: biuro@familokicom.pl lub osobiście, przychodząc do Centrum Informacji Turystycznej w godzinach otwarcia.

Inicjatorem projektu “Dzień Sąsiada” jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Czerwionce, natomiast wydarzenie jest koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.