“Jak to się kiedyś robiło…?” – cykl wydarzeń na SkateParku

Jak to siękiedyś robiło..._(1)Już 9 sierpnia startujemy z cyklem wydarzeń na SkateParku pn.: Jak to się kiedyś robiło…?. Wszystkie wydarzenia są skierowane do mieszkańców Familoków, jak i całej społeczności Gminy.

W ramach realizowanej inicjatywy odbędzie się cykl spotkań warsztatowych o charakterze kulturalnym, z nawiązaniem do tradycyjnych sportów śląskich, które kiedyś królowały na naszym terenie. W czasie wydarzeń uczestnicy poznają takie śląskie zabawy, jak: cybergaj – w wersji tradycyjnej, kulanie felgi, mopej . Jednak to nie wszystko, co będzie się działo na placu rekreacyjnym!

W czasie wydarzeń dzieci oraz młodzież, będzie mogła sprawdzić swe umiejętności w jeździe na rolkach, pod okiem instruktora Tomasza Wieczorka ze Stowarzyszenia Rolki Rybnik. W czasie zajęć uczestnicy poznają podstawy jazdy, nauczą się jak poprawnie skręcać oraz wykonywać właściwie wszystkie niebezpieczne manewry – również podskoki i elementy jazdy ekstremalnej. Na placu nie zabraknie także zabawy! Gra w berka czy wyliczanka „Baba Jaga patrzy” są równie ekscytujące, tym bardziej, gdy na nogi założymy buty z kółkami.

Wydarzenie na Facebook’u: http://bit.ly/2vm1AUy


Plan wydarzeń:

9 sierpnia ·  12.00-16.00 · Plac rekreacyjny (Familoki)

  • 12.00 – 16.00 Zabawy skierowane do dzieci
  • 14.00 – 16.00 Zajęcia rolkowe

16 sierpnia ·  12.00-16.00 · Plac rekreacyjny (Familoki)

  • 12.00 – 16.00 Zabawy skierowane do dzieci
  • 14.00 – 16.00 Zajęcia rolkowe

23 sierpnia ·  12.00-16.00 · Plac rekreacyjny (Familoki)

  • 12.00 – 16.00 Zabawy skierowane do dzieci
  • 12.00 – 16.00 Zajęcia rolkowe + zawody

Podczas dwóch pierwszych spotkań dzieci będą miały możliwość poznać wyżej wymienione gry oraz dowiedzą się, skąd wywodzą się dane  „dyscypliny sportowe” i jakie historie są z nimi związane. Trzecie wydarzenie będzie miało charakter zawodów i tym samym podsumuje cały cykl. W czasie zawodów odbędzie się również pokaz jazdy ekstremalnej na rolkach w wykonaniu instruktora Tomasza Wieczorka.

Pokaz jazdy na rolkach – Tomasz Wieczorek

Zwieńczeniem projektu będzie broszura „Wto się bawi”, zawierająca opis gier podwórkowych wraz z instrukcją.

Inicjatywa Jak to się kiedyś robiło…? jest realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach, w ramach projektu „Inicjatywy na Familokach”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.