Konferencja podsumowująca INDUSTRIADĘ

Kolejna INDUSTRIADY za nami, przyszedł więc czas podsumowań. Jednym z nich była wczorajsza konferencja prasowa w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Niezwykłe atrakcje, których głównymi bohaterkami były kobiety, 44 zabytki zlokalizowane w 25 miastach województwa śląskiego i niemal 100 000 osób – taki jest bilans tegorocznej INDUSTRIADY. W czasie konferencji podsumowują­cej tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki, która miała miejsce w Muzeum Śląskim, w czwartek 21 czerwca, orga­nizatorzy nagrodzili podmioty szcze­gólnie zaangażowane w przygotowa­nie tegorocznego festiwalu. Specjalne wyróżnienie za konsekwentne, choć objawiające się w zupełnie różny sposób, promowanie dziedzictwa przemysłowe­go województwa śląskiego otrzymały: Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej oraz Siemianowickie Centrum Kultury. Przyznano także specjalne wyróżnie­nia, które otrzymały Tarnowskie Góry i Rybnik.
„Kto nie zdążył odwiedzić Szlaku Zabytków Techniki, może nadrobić to w nadchodzące wakacje. W wielu obiektach na wszystkich, zarówno młodszych, jak i starszych, czekać będzie moc atrakcji. Pierwsza z nich, już w najbliższy weekend – na osiedle Familoków w Czerwionce-Leszczynach wraca Teatr Śląski ze spektaklem „Żywoty Świętych Osiedlowych” – przekonywał Adam Hajduga, Kierownik referatu promocji dziedzictwa industrialnego w Wydziale Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. – „Żywoty świętych osiedlowych” to spektakl, którego premierę w czasie INDUSTRIADY próbował po­krzyżować deszcz. Nie udało się. Choć godzinę póź­niej, to jednak przedstawienie wystawiono. Obejrzało je wtedy blisko 300 widzów.” – dodał.

Kolejne spektakle Teatru Śląskiego zaplanowano na 23 czerwca, o godzinie 15.00 i 24 czerwca, o godzinie 14.00 i 16.00”. Serdecznie zapraszamy.