Książka kucharska po śląsku w wersji elektronicznej

ksizka - okadka-stretch-250x354Powstała książka kucharska z przepisami mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którą już dziś możesz mieć w wersji elektronicznej.

„Po Noszymu, czyli po ślonsku. Przepisy kulinarne mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” to zestaw przepisów nadesłanych przez mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, którzy wykorzystują je w codziennym żywieniu swoich rodzin bądź przygotowują na specjalne okazje. Wszystkie są autorskie, gdyż w każdym domu wykonuje się je na swój własny sposób.

Publikacja zawiera 21 przepisów, a ich wyboru dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy „Feniks” oraz restauracji działających na terenie gminy: „Biały Dom”, „Capitol”, „Kibic” i „Drach”.

Przepisy zostały podzielone ze względu na rodzaj dań. Mamy więc przystawki, sałatki, zupy, dania główne oraz desery. W publikacji znajdziemy sposób na przygotowanie omasty z fandzoli, zielonych harynków, hekeli, karminadli z ziołami czy makówek. Ponadto każdy przepis jest podany w podwójnej wersji językowej, tj. w gwarze śląskiej oraz w języku polskim.

Projekt „Po Noszymu, czyli po ślonsku” realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” we współpracy
z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.
Zadanie jest współfinansowane z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.


Kliknij na obrazek, by pobrać książkę:

ksizka - okadka-stretch-250x354więcej informacji:

http://katowice.tvp.pl/27351687/gospodynie-z-czerwionkileszczy-maja-ksiazke-kucharska

https://www.radio90.pl/mieszkancy-czerwionki-leszczyn-wydali-ksiazke-z-przepisami-kulinarnymi.html