Makówki znów będą miały swoje święto w Czerwionce-Leszczynach

makówki19 grudnia na placu rekreacyjno-wypoczynkowym przy ulicy Szkolnej w Czerwionce odbędzie się, tradycyjne już, „Święto makówek”. Przedświąteczne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 17:00 na terenie zabytkowego osiedla familoków, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Dla smakoszy makówek Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn przygotują wiele odmian tego bożonarodzeniowego deseru. Nie zabraknie makówek tradycyjnych, ale pojawią się także m.in. makówki włoskie (z makaronem i orzechami), piernikowe, kawowe, z budyniem, z kokosem, z ajerkoniakiem. Spróbować będzie można również bigosu, świątecznych ciasteczek, a osobom pełnoletnim w pokonaniu zimna pomoże gorący grzaniec.

Specjalną degustację potraw przygotuje Emilia Domaradzka  ̶  uczestniczka programu telewizyjnego „Hell’s Kitchen”, mieszkanka Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dla uczestników jarmarku przewidziano zabawy oraz konkursy, w których nagrodami będą choinki. W programie znajdą się też występy artystyczne, kolędy i pastorałki, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w świątecznej zumbie.

„Święto makówek” to także dobra okazja do zakupu dekoracji i ozdób świątecznych oraz specjałów kulinarnych (od miodu po wypieki bożonarodzeniowe).

Harcerze Hufca ZHP w Czerwionce-Leszczynach przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Nie zabraknie również spotkania z Mikołajem.

W razie intensywnych opadów deszczu „Święto makówek” odbędzie się na terenie hali targowej w Czerwionce.

makowki2015Plakat