Koncert Krzikopa electrio – wstęp wolny

Krzikopa_Elektrio_bigProjekt „Inicjatywy na Familokach” dobiegł końca, jednak my nie zwalniamy tempa!

W ubiegłym tygodniu, dokładnie 21 listopada w Centrum Kulturalno-Edykacyjnym w Czerwionce odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Inicjatywy na Familokach”. Pierwszy etap projektu rozpoczął się w styczniu i obejmował diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców. Przez kilka miesięcy zbieraliśmy informacje na ten temat, między innymi zapytaliśmy jakich wydarzeniach kulturalnych brakuje na terenie gminy. Zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała, że chętnie wzięłaby udział w koncertach oraz innych spotkaniach muzycznych, nawiązujących do naszej regionalnej tradycji czy gwary.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, serdecznie zapraszam do udziału w nowym projekcie Miejskiego Ośrodka Kultury, który będzie realizowany na terenie Familoków czyli Zabytkowego Osiedla Patronackiego kopalni „Dębieńsko”. Nosi on nazwę muzyczny miszong, a jego celem jest umożliwienie mieszkańcom gminy wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach muzycznych.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 8 grudnia o godzinie 19.00 w Starej Piwnicy (ul. Wolności 2, Czerwionka) – wstęp wolny. Na początek zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie Krzikopy, w niecodziennej odsłonie Krzikopa projekct ELECTRIO!

Co to jest Krzikopa?

Dawniej na Śląsku jak ludzie chcieli potańcować, zbierali się w jednej izbie i muzykanci grali im „ślónskie śpiywki”, w których były wszystkie elementy kultury Górnego Śląska… Dzisiaj już tak się nie zdarza. Krzikopa staje temu naprzeciw i wkłada autentyczność kulturową „ślónskich śpiywek” we współczesne znaczenie muzyki, przy której chce się tańczyć. – www.krzikopa.pl

Weź udział w wydarzeniu: Krzikopa electrio – Familoki – muzyczny miszong

Skuś się na odrobinę przyjemności i posłuchaj 🙂