Nominacja do nagrody “Marka Śląskie” za promocję Familoków

familoki15Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny została nominowana do prestiżowej nagrody „Marka-Śląskie” w kategorii Dziedzictwo kulturowe regionu.

Uchwałą Kapituły Konkursu, Gmina i Miasto otrzymała nominację do głównej nagrody za kompleksowe działania promocyjne realizowane na terenie osiedla Familoków, których celem jest upowszechnianie historii regionu i promowanie dziedzictwa kulturowego, m.in. za tegoroczny kalendarz „Familoki i ludzie”, organizowane corocznie „Święto Makówek”, liczne spotkania, prelekcje, warsztaty, a także nietuzinkowe upominki promujące osiedle, a nawiązujące do dziedzictwa tego miejsca.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 1 września podczas uroczystej Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Konkursowi towarzyszy również rywalizacja o tytuł Ambasador Marki-Śląskie, przyznawanego przez czytelników Dziennika Zachodniego. Zachęcamy do głosowania:

http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/karta/gmina-i-miasto-czerwionkaleszczyny-osiedle-familoki,41414,1722516,t,id,kid.html#glosuj

Nagroda w konkursie „Marka – Śląskie” to forma wyróżnienia i promocji firm, instytucji, samorządów i osób fizycznych, których działalność pozytywnie wpływa na postrzeganie naszego regionu i przyczynia się do budowania tożsamości regionalnej województwa śląskiego w Polsce i Europie.

Idea przyznawania statuetki „Marki Śląskie” zrodziła się z chęci wypromowania przedsięwzięć z regionu województwa śląskiego.

Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, wyróżnienie jest symbolem jakości, solidności ludzi, firm i instytucji tu pracujących. Pokazuje zmiany dokonujące się w województwie, podkreśla to, co o Śląskim powinna wiedzieć Polska, Europa i świat.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach. Współorganizatorami: TVP 3 Katowice, Radio Katowice oraz Polska Dziennik Zachodni.