Pogodomy o warzyniu – prelekcja Remigiusza Rączki

Pogodomy o warzyniu!Serdecznie zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach cyklu „Czwartkowe popołudnia na Familokach”! 

W czasie pierwszego spotkania porozmawiamy o śląskiej kuchni. Dowiecie się wtedy jakie potrawy królują na lokalnych stołach, w tygodniu i od święta – przecież śląska kuchnia to nie tylko „kluski i modro kapusta” 😉 Moderatorem rozmowy będzie regionalny kucharz, prawdziwy Ślązak z krwi i kości – Remigiusz Rączka.

Ponadto w trakcie wydarzenia będziecie mogli spróbować tradycyjnych śląskich dań oraz jako pierwsi otrzymacie egzemplarz książki kucharskiej Po noszymu, czyli po Ślonsku 2. W ubiegłym roku cały nakład rozszedł się jak świeże bułeczki!

Spotkanie z kucharzem, Remigiuszem Rączką, odbędzie się 21 września br. w Miejskim Ośrodku Kultury (Czerwionka, ul. Wolności 2), w godzinach od 17.00-18.30. Pogodomy o warzyniu! 

Inicjatorem projektu “Czwartkowe popołudnia na Familokach” jest Stowarzyszenie Pomocy Feniks, natomiast wydarzenie jest koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.