Premiera teledysku “Tam gdzie skarb Twój…”

esertspringsrealty(1)Dzisiaj odbyła się internetowa premiera teledysku “Tam gdzie skarb Twój…” !

Film jest efektem działań związanych z realizacją czwartego zadania, wykonanego w ramach projektu #InicjatywynaFamilokach. Pomysłodawcą oraz autorem inicjatywy był Rafał Elmer – nauczyciel języka angielskiego i lokalny aktywista, który po godzinach w całości poświęca się swojej pasji czyli rapowi. Wszystkie działania były koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Serdecznie dziękujemy wszytkom osobom, które wzięły czynny udział w pracach związanych z tą inicjatywą! W szczególności gorące podziękowania kierujemy w stronę osób, które poświęciły swój czas i wzięły bezpośrednio udział w nagraniach materiału filmowego i muzycznego!
Są to: Olek Biela, Czesław Fojcik, Jacek Kuprel, Marcin Musiolik, Renata Mutz, Klaudyna Siwek, Agata Swientek, Edyta Woryna, Daniel Woryna, Grzegorz Zimoń, Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM, Jakub Żemła, Czesław Żemła. Moc podziękowań dla Pani Dyrektor Domu Kultury w Szczygłowicach za udostępnienie stroju śląskiego, Zofii Idziejczak za udostępnienie starych fotografii i gryfnie, które udostępniło kilka gadżetów na potrzeby nagrań!

W produkcji filmu zostały wykorzystane archiwalne zdjęcia, przedstawiające historyczną zabudowę osiedla z początku XX wieku. Podczas realizacji materiału filmowego posłużyliśmy się nowoczesnymi technikami audio-wizualnymi, natomiast aranż muzyczny został wzbogacony śpiewem, tekstem rapowanym oraz elementami recytacji.

Projekt „Tam gdzie skarb Twój…” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.