Relacja z Rodzinnego Pikniku Ekologicznego 15.09.2019r.

Koncert zespołu Carrantuohill, warsztaty tańca irlandzkiego, ekowarsztaty oraz Festiwal Kolorów – to niektóre z atrakcji, które czekały na wszystkich, którzy odwiedzili osiedle Familoków podczas Rodzinnego Pikniku Ekologicznego „Zielona Wyspa Śląsk”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy i Miasta, Miejski Ośrodek Kultury oraz zespół Carrantuohill.

Rodzinny Piknik Ekologiczny rozpoczął się wręczeniem nagród dla laureatów konkursu „Zielone Wakacje w Czerwionce-Leszczynach”. Dzieci w swoich pracach przedstawiły w jaki sposób można spędzać wakacyjny czas w naszej gminie – zarówno aktywnie, jeżdżąc na rowerze czy grając w piłkę, jak i wypoczywając na łonie natury.

O muzyczną stronę Rodzinnego Pikniku Ekologicznego zadbał zespół Carrantuohill, który od wielu lat włącza się aktywnie w promowanie ekologicznego trybu życia i postaw proekologicznych. Rodzinnemu Piknikowi Ekologicznemu towarzyszył również Festiwal Kolorów Holi. Wspólna zabawa podczas ich wyrzutów kolorowych proszków wywołała uśmiech na twarzach zarówno starszych, jak i młodszych uczestników pikniku.

Rodzinnemu Piknikowi Ekologicznemu „Zielona Wyspa Śląsk” towarzyszyły również Festiwal Organizacji Pozarządowych oraz Europejskie Dni Dziedzictwa.