“Żywoty Świętych Osiedlowych” wracają na Familoki

Już w najbliższą weekend na terenie Familoków, po raz kolejny zaprezentowany zostanie spektakl Teatru Śląskiego „Żywoty Świętych Osiedlowych” w reżyserii Kariny Grabowskiej.

„Żywoty Świętych Osiedlowych” swoją premierę miały podczas tegorocznej Industriady, i pomimo niesprzyjającej pogody przyciągnęły tłumy widzów. „Podczas spektakli plenerowych, nigdy nie możemy przewidzieć, co się wydarzy. 9 czerwca graliśmy jeden spektakl w upale, a drugi w ulewnym deszczu, więc nic nas nie przestraszy” – podkreślali z uśmiechem aktorzy.

Sztuka Teatru Śląskiego „Żywoty świętych osiedlowych” powstała na podstawie książki Lidii Amejko o tym samym tytule. Adaptację książki połączono z prawdziwymi historiami kobiet mieszkających w czerwieńskich Familokach, bo najważniejsze role wśród mieszkańców osiedla przypadają właśnie im. We współtworzenie scenariusza sztuki włączyli się także mieszkańcy osiedla, głównie kobiety, które podzieliły się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami, anegdotami rodzinnymi. Wszystko po to, aby wydarzenie było wyjątkowe i wpisane w historię czerwieńskich Familoków. W tym multimedialnym spektaklu nie zabrakło także znakomitego udziału uczniów z SP nr 5.
Kolejna okazja do zobaczenia tego wyjątkowego spektaklu już w najbliższy weekend. 23 czerwca o godz. 15.00 oraz 24 czerwca o 14.00 i 16.00 na podwórko przy ul. Mickiewicza 8 powrócą aktorzy Teatru Śląskiego, a wraz z nimi niezwykłe historie „Świętych Osiedlowych”. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na spektakle jest wolny.